Молодь Рiвненщини
  Головна     Новини     Оголошення     Навчання     Робота     Дозвілля     Спорт     Бібліотека     Книга відгуків     Пошта

<<<

Розвиток спорту в Рівненській області


Основним завданням галузі фізичної культури і спорту в області є реалізація Програми розвитку фізичної культури і спорту в області на період до 2012 року, схваленої розпорядженням голови облдержадміністрації від 20 грудня 2005 року № 617 та затвердженої рішенням обласної ради від 30 грудня 2005 року № 723.
В області всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи охоплено понад 71 тис. осіб. Працює 47 підліткових фізкультурно-спортивних клубів, в яких займається близько 4 тис. дітей та підлітків, 51 дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ), в тому числі три спеціалізованих дитячо-юнацьких школи олімпійського резерву, до занять в яких залучено понад 22 тисячі дітей, підлітків та юнаків, що становить 12,6 % загальної кількості школярів області, і культивується понад 40 видів спорту. З 1992 року діє обласна школа вищої спортивної майстерності (ОШВСМ), в якій працює 15 тренерів, в т.ч. 10-штатних та нараховується 79 учнів постійного складу. В області функціонують Костопільський обласний та Березнівський ліцеї-інтернати спортивного профілю, де навчається відповідно 220 та 131 учень.
Створено та налагоджено роботу обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». На даний час розширюється мережа міських таких центрів в області.
Створення і функціонування інфраструктури фізкультурно-спортивних організацій інвалідів (обласний центр інвалідного спорту "Інваспорт", ДЮСШ інвалідів та 15 фізкультурно-спортивних клубів) дозволило охопити всіма формами спортивної і реабілітаційно-оздоровчої роботи понад 3 тис. інвалідів.
Членами, кандидатами та до резерву збірної команди України з олімпійських видів спорту зараховано 66 спортсменів області, з неолімпійських -10.
З метою забезпечення успішного виступу спортсменів області у складі збірних команд України виплачуються щомісячні стипендії облдержадміністрації розміром від однієї до трьох мінімальних заробітних плат кожна 15 провідним спортсменам області з олімпійських видів спорту. Десять таких стипендій отримують і кращі тренери області. Крім цього в окремих районах та містах також встановлені відповідні стипендії та винагороди. Зокрема, в м. Рівне по З спортсмени і тренери отримують стипендії міського голови.
Понад 50 спортсменів області на безоплатній основі навчаються в приватному навчальному закладі III-ІV рівнів акредитації - Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка С.Дем'янчука. Ще близько 50 - в інших навчальних закладах на державній формі навчання.
Згідно Положення про матеріальне заохочення спортсменів вищої категорії та їх тренерів в області виплачуються грошові винагороди облдержадміністрації в розмірі від 30 до 5 мінімальних заробітних плат спортсменам, в т.ч. спортсменам-інвалідам, як визнання їх вагомого внеску в розвиток спорту вищих досягнень. Для тренерів така винагорода складає 50 відсотків від винагороди підготовлених ним спортсменів. Рішеннями Рівненської обласної ради та Рівненської міської ради виділені кошти на придбання квартир в 2007 році відповідно для тренера з плавання Сергія Бондаря та чемпіонки Європи з плавання Анни Хлістунової.